Názov „how to be a lady“ alebo ako byť dámou je dnešná téma, ktorej by som sa chcela venovať. Byť dámou nebolo in len niekedy v 50-tych rokoch a nemá to byť zabudnutá vec. Samozrejme, nie je to o zužovacích korzetoch, či o kožených rukavičkách a vysokých podpätkoch. Byť dámou neznamená mať vopred predpísaný šatník, či to ako sa máte správať, s kým sa máte stretávať. No aj tak sú tu isté záchytné body, ktorých by sa mala každá dáma držať. Musíme si uvedomiť, že nie len tamtá žena, ktorá ide na druhej strane cesty, ale aj ja mám byť dáma. Či už si športový typ, či elegantný, či ťa baví móda, umenie alebo hocičo iné, každá žena má byť svojim spôsobom dáma. A neobnáša to dokonale doladený kostým.

1.Každá dáma by mala mať zdravé sebavedomie. Byť dámou neznamená myslieť si o sebe veľa. Považovať sa za niečo viac. Práve naopak. Znamená to vedieť, že nie som niečo viac, ale ani nič menej. Dáma musí byť spokojná sama so sebou, musí sa páčiť sama sebe, byť spokojná so svojou váhou a postavou. Dáma nie je len tá, ktorá má dokonalé miery!

2.Dáma musí vedieť čo jej pristane! Ak to neviete sami zistiť, spýtajte sa druhých. Musíte vedieť aká farba vám naozaj pristane. Nesnažte sa za každú cenu nosiť niečo, v čom sa necítite dobre alebo vám nepristane. A hlavne, nehanbite sa kúpiť si väčšiu veľkosť. Verte mi, lepšie vám to sadne a navyše, kto bude vedieť akú veľkosť máte? Dáma musí vedieť, aká kozmetika jej pristane. Menej je niekedy viac a toto zlaté pravidlo platí hlavne v kozmetike. Nesnažte sa za každú cenu dať si linku na oči, keď vám vôbec nepasuje. Taktiež buďte opatrné s rúžmi. Nejaká farba vám proste nejde, no určite exituje tá vaša! Makeup je ďalšia vec, pri ktorej musíte byť opatrné. Dobrý makeup je taký, ktorý nevidno. Nedávajte si makeup, ktorý vám urobí na tvári akoby omietku. Radšej investujte do drahších.

3. Dáma musí nosiť čisté a voňavé oblečenie. Nie nadarmo sa vraví, že dievčina by mala byť čistá a voňavá. Nielenže je to nevyhnutnosť ale taktiež si to všímajú aj chlapci. Dajte si záležať na tom, aby ste na sebe mali vždy voňavé oblečenie, ktoré je pekne vyžehlené. Najlepšie urobíte, ak si budete dávať pozor, aby ste mali vždy v skrini len čisté a vyžehlené oblečenie pripravené na oblečenie. Tak stiahnuťvás nič neprekvapí.

4. A pri vôni ešte ostaneme. Každá dáma by mala vždy voňať. Čo znamená používať deodorant a voňavku, či nejaký telový sprej. Je to niečo, čo určite ocení vaše okolie a čo si naozaj všimne.

5. Dáma venuje pozornosť svojim vlasom. Každá správna dáma vie, aký účes jej svedči a nikdy nevychádza do spoločnosti s neumytými vlasmi. Vlasy sú vaša koruna krásy. Tak nech ju každý vidí!

6.Dáma má upravené správanie. Dáma sa nespráva neslušne, nenechá sa len tak vytočiť na verejnosti a snaží sa vždy odpovedať múdro. To čo vychádza z vašich úst má najväčší dopad na druhých.

7.Dáma sa snaží vzdelávať. Či už tým, že číta knihy, či tým, že sa pravidelne učí do školy, či vyhľadáva informácie na internete.

8. Dáma má vždy upravené nechty. Všetky rovnako dlhé, pekne nalakované alebo nenalakované vôbec. Prosím nenechávajte si na nechtoch kúsky laku, ktoré sa vám nechce odlakovať.

9. Dáma nikdy nezabudne na „ďakujem“ a „prosím“. Veci, ku ktorým vás určite viedli už rodičia, no pritom veľa ľudí na ne zabúda. Vy ako dáma buďte vždy vybavená týmito slovami.

10. Buď úprimná, no nie drzá. Dáma neklame, snaží sa vždy vravieť pravdu. No takisto treba vedieť ako dané veci povedať.

11. Nikdy nejedz akoby to bolo prvýkrát a nepi akoby to bolo poslednýkrát. Všetci máme radi jedlo. A dámy takisto. No keď je dáma v spoločnosti vie, ako jesť a ako piť. Je a pije tak, aby nevyzerala, že nelarge.pngjedla už mesiac.

12. Neklebeť. Aj keď predstava dámy sa možno niekomu spája s neustálym ohováraním, pravá dáma neohovára.

13. Buď takou, akou ťa Pán stvoril. Nehraj sa na niekoho iného, nesnaž sa niekoho napodobniť. Ty sama si nádherná, si úplná a nepotrebuješ sa meniť!

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s