Máte vzťah, ste spoločne rozhodnutí nasledovať Ježiša, no pritom je to také ťažké? Myslím, že nie je vzťah, ktorí by to neriešil. Je to vo svete tak rozšírená vec a braná ako samozrejmosť. Možno ste aj zažili, že vás ľudia nechápali prečo chcete ostať čistý až do manželstva. Celosvetovo je sex braný ako jednoduchá vec, niečo, čo patrí k životu a je jedno kedy ho máte. Predáva sa, zarába sa na ňom. No nemá to tak byť. Nebol s ním takýto plán. Bol to veľký plán. Malo to byť súčasťou manželstva. Súčasťou toho, že sa dvaja ľudia milujú a budú spolu navždy. Spojení pred Bohom, jedno telo. A preto to diabol ľahko zneužíva. Lebo vie, aký sme v tom, my ľudia, slabí. Vie, že tomu ľahko podľahneme. Tak ako to obstáť?

  1. Zhodnoťte spoločne, koľko času máte do manželstva. Netvárte sa, že to nie je vo vašom vzťahu problém, ale otvorene o ňom rozprávajte. Tento krok vám pomôže nastaviť laťku k tomu, ako sa k sebe správate, nakoľko sa môžete zblížiť v duševnej či duchovnej rovine. Je to trojuholník, ktorý spolu navzájom súvisí.
  2. Nepozerajte filmy sami pod perinou. Vec, ktorá vyzerá na prvý pohľad neškodne, no pritom veľký problém u väčšiny. Musíte si uvedomiť, že táto vec skoro nikdy nedopadne dobre.
  3. Modlite sa zato. Spoločne, sami, vždy. Modlite sa aj vtedy, keď ste spolu a cítite sa, že to už nezvládnete. Neprestajne.
  4. Nato, aby ste si udržali čistotu vo vzťahu, musíte si udržať aj osobnú čistotu. Od jedného sa odvíja druhé a opačne. Nemôžete čakať, že vo vzťahu to bude super, ak y sami neustále zlyhávate.
  5. Zverujte sa starším. Ak s tým máte veľký problém, zverte sa starším, nech vás povzbudzujú, nech vás vedú alebo nech sa za vás modlia.
  6. Nerobte kompromisy. V čistote nemôžete robiť kompromisy. Diabol sa vás nato bude snažiť zlákať a tak musíte dávať pozor nato, čo je správne a čo je kompromis.
  7. Žiaden prípad nie je stratený. Prekročili ste hranice? Padli ste? Vstaňte a bojujte ďalej. Vyznajte svoj hriech a žite svoj boj viery. Nič nie je nikdy stratené a nie je nič, čo by Boh nedokázal uzdraviť.
Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s