Sú takzvané dva póly názorov. A tieto dva póly majú ešte rôzne vlastné subjektívne názory. Téma kresťanskej ženy je, myslím si, dosť rozoberaná a vždy sa nájde niekto, kto nebude súhlasiť s vašim názorom a niekto, s kým nebudete súhlasiť vy. No v konečnom dôsledku, ženy často počúvajú aké majú byť, aké nemajú byť, čo môžu robiť, čo nie. Útočí sa na ženskú krásu, na ženské vlastnosti. Niekedy je to, z môjho pohľadu ženy, dosť skľučujúce. Poďme sa spoločne pozrieť na pár vecí, ktoré ľudia väčšinou vyčítajú kresťanským ženám.

Častokrát sa stretnete s názorom, že kresťanská žena sa nemôže obliekať vyzývavo. Kresťanská žena má svojim šatníkom poukazovať na Boha. To áno. No ja nevidím nič zlé na tom, ak má žena vkus, dokáže sa obliecť dobre aj keď možno trocha inak. Šatník kresťanskej ženy rozhodne nemá byť o svetroch a dlhých nohaviciach. Nemusia byť vždy neviem ako zahalené. Aj keď si vezmete kratšiu sukňu, aj keď si vezmete trocha väčší výstrih, je to podľa mňa vždy v pohode. Samozrejme, treba vedieť, kde sú hranice, no ak ich neprekročíte, tie škaredé pohľady nemajú vážne žiadne oprávnenie, a vy sa môžete cítiť super.

Kresťanská žena by sa nemala výrazne maľovať? Zasa niečo, čo presadzuje veľa ľudí. Prirodzená krása je tá najlepšia. Boh nás stvoril nádherné a nemáme sa za svoju tvár hanbiť. No ja, ako milovník mejkapu, si nemyslím, že je niečo zlé na tom, ak sa maľujete. Alebo ani, ak sa maľujete výrazne. Treba vedieť, čo vám pristane a v čom vyzeráte dobre. Ale ak si dáte linku alebo nejaké tiene určite sa z vás zrazu nestane nekresťanka.

Kresťanská žena by sa mala vždy a za každých okolností chovať slušne? Niečo, v dnešnej dobe už trocha potlačené, no stále niekto krúti hlavou, keď vidí pojašené dievča. V spoločnosti sa môžete kľudne uvoľniť a smiať sa na plné hrdlo. Ak ste to vy, a ak sa zabávate a cítite sa dobre, nevidím dôvod, prečo by ste mali ticho sedieť v rohu, preto, že ste kresťanka.

Kresťanská žena by sa nemala zabávať? Aj vám sa v hlave s kresťanskou ženou vybaví nuda? No vy také nechcete byť? Možno vám úplne nejde škola alebo nechcete celý deň len sedieť doma? Dnešná doba ponúka mnoho druhov zábavy, ak si vyberiete tú správnu, tak prečo nie? Ja nevidím nič zlé na tom, ak si pôjdete zatancovať, trocha sa zabaviť. Váš život nemá byť nudný.

Kresťanské ženy sú vylúčené z kolektívu? Alebo celkovo kresťania. Prečo vládne názor, že kresťania sa s ostatnými nebavia? Nemusíte sedieť pri inom stole, len preto, že ostatný ľudia nie sú kresťania. Čo je na tom, že budete priatelia aj s nimi? Časom to môže byť super príležitosť ako prinášať ovocie.

A nakoniec, moje drahé, buďte také aké ste. Ak ste tu nenašli vec, ktorú vám ľudia vyčítajú, nezúfajte, určite som ju len zabudla. Napriek tomu, že ste kresťanky, nedajte sa zaškatuľkovať inými ľuďmi.

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s