Vzťah je veľmi dôležitá vec v živote človeka. A veľmi vás ovplyvňuje,či si to uvedomujete, či nie. Nie nadarmo sa vraví, že chodenie je „príprava“ na manželstvo, naozaj to tak je. Chvíľkové vzťahy nemajú žiadnu cenu, rany po ňom ostanú len na vašom srdci. Ak ste veriaci/a, je veľmi dôležité, aby ste si hľadali veriaceho partnera. Aby sme sa chápali, keď ste slobodný slúžite sám Bohu. Možno niekde v cirkvi, zbore, ale v konečnom dôsledku sám za seba šírite Božiu vôľu. No keď ste vo vzťahu, je to povolanie, aby ste slúžili spoločne. Vaša viera má byť už spoločná, máte spolu šíriť Božie kráľovstvo. Môžete spolu zdieľať každodenné boje, spolu ísť do Božích výziev. A verte mi, že nie je lepší pocit, ako ten, keď vás váš partner dokáže podporovať vo viere, dokáže vám dať rady, modliť sa za vás.

Boh má rád vzťahy. Podporuje vzťahy. Čítame to už v prvej knihe Mojžišovej, kde Boh nechcel, aby Adam ostal sám. Dal mu ženu. Čiže vzťah je dobrá vec. Chodenie je dobrá vec. Manželstvo je dobrá vec. No všetko sa to má diať spolu s Božím plánom, ruka v ruke s Bohom.

No čo ak príde problém?

Zaľúbenie je veľmi, veľmi silná vec. Určite bol už každý z vás aspoň raz zaľúbení. Pomotá vám to hlavu, všetky myšlienky sú smerované len na tú jednu osobu. Viete, ak ste v situácií, že sa vám páči(možno ste už zaľúbení) do neveriaceho/neveriacej, verte, že vás úplne chápem. A že veľa ľuďom sa to už stalo. A že aj veľa ľudí neurobilo tú správnu vec. Možno ste v štádiu, kedy rozmýšľate, či áno, či nie, neviete sa pohnúť ďalej. Samozrejme, vyzerá to ako nevinné rozhodnutie, ktoré možno ani veľa nezmení. No teraz je ten čas povedať, že áno, zmení. Vzťah nie je niečo, čo nemusíte zapájať do vášho kresťanského života. Akonáhle ste vo vzťahu, tvorí minimálne 50% vášho života. A ak je ten človek neveriaci, veľmi ľahko vás stiahne so sebou. Oveľa ľahšie je stiahnuť vás dole, ako vy jeho vytiahnuť hore. Zistíte, že si menej čítate Bibliu, menej sa modlíte, Boh sa vám zdá vzdialený. Verte, že časom vaša viera ochabne.

No naopak, vzťah s veriacim partnerom je úplne o niečom inom. Vzťah ponúka mnoho možností, a to takisto vo viere. Už len modlitba vo dvojici je niečo úžasné. Čítať si spoločne Božie slovo, vedieť, že toto je vaša jediná,prvá hodnota a vedieť, že idete rovnakou cestou.

Čiže moja odpoveď na otázku, či chodiť s neveriacim je nie. Boh má pre vás vynikajúci plán života. Samozrejme nevylučujem, že daný človek môže uveriť v Boha, to nie. No nech sa tak stane mimo vzťahu, vyhnete sa všelijakým možným problémom. A ak už ste vo vzťahu s neveriacim, ostáva vám len modliť sa. Modliť sa a neustále sa snažiť. A hlavne sa nevzdať len tak ľahko.

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s