large (18)

 

Drahé dievčatá/ženy,

Odpovedzme si na otázku: “Ktorá z vás sa niekedy cítila škaredá? Nedostačujúca?” Myslím, že väčšina dievčat by zdvihla ruku. Tento fakt je verejne známy, no aj tak sa ho spoločnosť žien snaží skryť. Možno si sa tiež po prečítaní tejto otázky k tomu nepriznala, no vnútri vieš, že je to inak. Každé dievča s tým zápasí, niektoré ste možno už počuli mnoho prednášok na túto tému, no aj tak si to stále nájde cestičku k vašej mysli. Dievčatá celkovo zápasia s dvoma hlavnými vecami: nedostačujúca krása a nedostačujúca múdrosť. Krása zjavne napáda viac dievčat, hlavne v dospievajúcom veku, no aj u dospelých žien, a nie je to hanba, dievčatá! Áno, možno máš známu, ktorá je ohromujúco krásna alebo sleduješ YouTube vlogerky, ktoré sú skutočne krásne alebo majú veľa oblečenia. No to všetko čo máš v hlave je klamstvo. Áno, sú krásne, ale aj ty si! Aj ty si rovnako nádherná! Pán Boh, ktorý stvoril celý tento svet, každé nádherné jazero, každý vrch a všetky zvieratá, stvoril aj teba. Nebola si prácou piatich minút. Tebe sa nevenoval o nič menej ako tej, ktorej krásu závidíš. Keď ťa stvoril povedal, že si nádherná! Že si ohromujúca! Že si dokonalá! Stále na teba hľadí a teší sa z tvojej krásy!

A keď máte problém s tým, že ste málo múdre, málo krásne, nie dosť, tak je to len ďalšie klamstvo. Diabol sa mnohokrát snaží dať nám do mysle tieto klamstvá o nás samých. Už Evu (prvú ženu) zlákal na hriech krásou a inteligenciou. “Tento strom je na pohľad krásny a lákavý na zmúdrenie. A ona vzala a jedla.” -Gn 3,6-

A takisto láka aj nás. No nestavajme si hodnoty na kráse alebo inteligencii. Tieto veci sú viazané na uznaní druhých a iní ľudia nás nikdy neuspokoja úplne. Pán Boh nás miluje, dal za nás syna a myslí si o nás, že sme nádherné! Postavme našu identitu na pevnej skale menom Boh!

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s